Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Doğu Anadolu Turu (Van-Kars-Erzurum-Trabzon)

BUTİK OTELLERDE KONAKLAMA
Doğu Anadolu Turu (Van-Kars-Erzurum-Trabzon) Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın nefes aldığı yer! Canlılığın, doğal büyünün ve uzak geçmişin gizemlerinin yeri. Dağlar ve volkanlar, yeşil vadiler, çalkantılı nehirler, şelaleler ve muhteşem manzaralar diyarı. Eski uygarlıkların doğup öldüğü, ardında karmaşık bir sırlar ağı bırakan topraklar.

1. Gün:

Tur katılımcıları Van havalimanına geliyor. Hoş geldin geç Van kahvaltısı. Tanışma, organizasyon sorunları. Şehirde dolaşın.Akşam yemeği.

2. Gün:

Günün ilk yarısında eski Van harabelerini, Van kalesini, Urartu arkeoloji müzesini ve "kedi evini" ziyaret ediyoruz. Ardından Ahtamar adasına doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi iskeleye yakın bir restoranda alıyoruz (Dileyen sadece burada yaşayan eşsiz Van balığı - inci kefali tadına bakabilir). Ardından gölde adaya tekne turu yapacağız. Ahtamar çevresinde gezi. Van'a dönüş.

3. Gün: Tur Programı

Otelden hareket, Çavuştepe antik kenti çevresinde gezi. Merkezinde Osmanlı İmparatorluğu'nun en parlak soylularından biri olan İshak Paşa'nın sarayı olan Doğubayazıt'a (~ 150 km) daha fazla transfer. Kars şehrine transfer (~ 180 km), Otelde konaklama. Boş zaman. Akşam yemegi.

 

4. Gün: Tur Programı

Ani-Erzurum Kahvaltıdan sonra 9-12 yüzyıla ait tapınaklarla dolu Ani antik kentine - bin kilisenin şehri olarak anılır - gezi. Muhteşem manzara - dağlık çölün ortasında düzinelerce taş katedral - büyüleyici... Erzurum şehrine transfer. (~ 200 km). Büyük Rus şair Puşkin'in bir süre görev yaptığı Erzurum gezisi. Persler, Bizanslılar, Selçuklular, Moğollar, Osmanlılar ve Ruslar tarafından fethedilen eski Ermeni şehri Erzurum, her dönemin mimari eserlerini barındırıyor. Program, muhteşem oyma dekorlu bir taş medrese, Eski Cami, Sultan Türbesi ziyaretini içermektedir. Otel konaklama. Akşam yemegi.

5. Gün: Tur Programı

Kahvaltıdan sonra Trabzon'a gidiyoruz (~230 km). Antik Bizans kilisesi Ayasofya ziyareti. 6. yüzyıldan kalma Sümel Manastırı ziyareti. Şehirde akşam yemeği. PS (Sümela Manastırı'nın açılmasını gerçekten umuyoruz - restorasyon nedeniyle kapalı)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  •  Lüks Araçlar İle Ulaşım
  •  Otellerde Konaklama
  •  Rehberlik Hizmetleri
  •  Seyahat Sigortası Poliçeleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel Otel Harcamaları
  • Ekstra Eğlence Düzenlemeleri
  • Uçak Bileti (Uçaklı Turlarda)
  • Yemeklerde İçecekler

 


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
VAN
Tur Hareket Tarihleri:
Ek Bilgiler

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır.

İptal Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı acentede saklıdır.

Vize Bilgileri

Doğu Anadolu Turu (Van-Kars-Erzurum-Trabzon) Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?